Diagnostika dūmų testu ir termovizoriumi

Pradinis » Paslaugos » Pastato nesandarių vietų diagnostika dūmų testu ir termovizoriumi

DŪMŲ TESTAS – vienas iš būdų nustatyti ir pačiam klientui realiai matyti pastato išoriniame kontūre esančias nesandarias gyvenamųjų statinių vietas. Nesandarios vietos neretai fiksuojamos tarp durų staktos ir sienos bei tarp durų staktos ir varčios, tarp langų rėmų ir sienų ir pastatų perdangų bei sienų sandūroje ir kiti statybos metu palikti defektai. Šiam testui atlikti mes naudojame Tiny CX nešiojamą dūmų generatorių.

KAIP ATLIEKAMAS DŪMŲ TESTAS?

Nešiojamas dūmų generatorius, pridedamas prie pastato sienos ir paleidžiami dūmai, kurie esant teigiamam ar negiamam sleigiui, pradeda skverbtis į pastato vidų arba iš jo.

Dūmų testo pranašumas prieš termovizinį tyrimą – jo metu pastato konstrukcijoje aptinkami ilginiai nesandarūs kanalai, kuriais tekantis oras įgauna patalpos temperatūrą, nepalieka šalčio pėdsako ant paviršiaus ir termovizoriui yra nematomas. Tyrimo metu naudojami dūmai yra bekvapiai ir nepavojingi įkvėpti.

TERMOVIZIJA – tai fizinių kūnų skleidžiamų infraraudonųjų spindulių intensyvumo fiksavimas per atstumą. Kiekvienas fizinis kūnas, kurio temperatūra virš absoliutaus nulio (- 273 oC) natūraliai skleidžia infraraudonuosius spindulius, proporcingus kūno paviršiaus temperatūrai. Kuo paviršiaus temperatūra aukštesnė, tuo spinduliavimas intensyvesnis ir atvirkščiai. Infraraudonuosius spindulius fiksuoja prietaisas – termovizorius.

Termoviziniam tyrimui atlikti mes naudojame termovizorių FLIR E8-XT, kuris gali būti naudojamas statybų, elektros ir mechanikos srityse. Jis yra su keturiomis raiškos parinktimis – iki 320 × 240 infraraudonųjų spindulių taškų – ir galimybe tiksliai išmatuoti temperatūrą nuo -20 °C iki 550 °C.

KAIP, KADA IR DĖL KO ATLIEKAMAS TERMOVIZINIS TYRIMAS?

  • Termovizorius FLIR E8-XT nukreipiamas objekto kryptimi, kuris užfiksuoja objekto skleidžiamus infraraudonuosius spindulius, nustato esamą realią pastato ar įrenginio būklę ir rezultatą parodo ekrane;
  • Termovizinis namo tyrimas atliekamas iš išorės ir iš vidaus. Matuojant pastatą iš išorės, tos zonos, kuriose temperatūra yra aukštesnė nei aplinkos temperatūra yra laikomos probleminėmis. Matuojant pastatą iš vidaus, tos zonos, kuriose temperatūra yra žemesnė nei aplinkos temperatūra yra laikomos probleminėmis;
  • Termovizoriaus pagalba nustatome:
  • termoizoliacijos defektus sienose, lubose, stoge, grindyse, pamatuose, languose, duryse, kur kaupiasi drėgmė ir susidaro vadinamasis rasos taškas (šalčio tiltelis);
  • ar Jūsų langai ir durys tinkamai sureguliuoti;
  • ar langai turi selektyvą, ar teisingai instaliuoti;
  • būsto aplinkos parametrus – temperatūrą, santykinę drėgmę;
  • Defektą- padarome termonuotraukas ir foto nuotraukas;
  • Termovizinis tyrimas atliekamas užbaigus statyti namą – sudėjus langus, stogą ir jį užsandarinus.

Termovizinis tyrimas parodo ne tik problemines pastato šilumos izoliacijos vietas, tačiau parodo ir kuri namo vieta labiausiai praleidžia šilumą, dėl to darydami pastato remontą, galėsite nustatytoms probleminėms vietoms skirti daugiau dėmesio.

Termovizinis tyrimas leidžia aptikti ir nustatyti viso pastato šilumos nuostolius, tiesioginio oro pratekėjimo vietas, drėgmės kaupimosi vietas, skysčių ištekėjimo ir kaupimosi vietas, šildymo sistemos defektus, elektros instaliacijos defektus ir kt.

Termovizija